Skip to content
ADMINISTRATION
Rodd Jones Principal
Chey Bowers Assistant Principal
Beverly Sallas Assistant Principal
Melissa Hudson Guidance Counselor (PK-2))
Laura Sims Guidance Counselor (3-5)
Pam Alford Guidance Counselor (6-8)
Melissa Ward Curriculum Coordinator (PK-4)
Amy Tate Curriculum Coordinator (ELA, Social Studies 5-8)
Cynthia Goodson Curriculum Coordinator (Science, Math 5-8; ESE PK-8)
OFFICE STAFF
Charlene Hodge Receptionist
January Huckabee Record Keeper
Wendy Nolen Book Keeper
Wendy Pilcher Data Clerk (5-8)
Susie Smith Payroll
Mary White Data Clerk (PK-4)
KINDERGARTEN
Mary Atwell
Stacey French
Rachael Jackson
Elizabeth Kirk
Terri McCormick
Jennifer Neitsch
Karen Newman
Amie Petty
Coy Williams
FIRST GRADE
Maryann Alexander
Heather Carpenter
Angela Goddin
Julie Johnson
Twena Moseley
Shalee Powell
Mandy Worthy
SECOND GRADE
Stephanie Brown
Misty Lemus
DeAnn McDuffie
Ashley Moseley
Terry Petty
Tammy Taylor
Cindy Wilson
THIRD GRADE
Amy Chestnut
Rachael Cooley
Tara Finn
Kelly Layton
Kristyl Messer
Leslie Mollet
Kisha Stafford
Anissa Western
FOURTH GRADE
Natalie Bomann
Marissa Goodman
Todd Jones
Wendy McGowan
Heather Rich
Brittany Riley
Leigh Ann Yates
FIFTH GRADE
Melanie Albury
Nathan Castaneda
Marie Ellenburg
Tyler Hicks
Kelley McKee
Carol Warnock
SIXTH GRADE
Miriam Beasley Math
Leigh Brown ELA
Gerald Layton Science
Kathy Lee ELA
Devon Miles Social Studies
SEVENTH GRADE
Robin Carrell Science
Alisha McCaskill ELA
Cecilia Mongoven Math
Stephanie Williams Civics
Valerie Wink ELA
EIGHTH GRADE
Terri Enfinger ELA
Si Locke American History
Mika Marshall Math
Nora Parish Science
EXCEPTIONAL STUDENT EDUCATION
Amber Dunn
Beth Evers
Misty Kolmetz
Beth Lewis
Leo McCann
Tina Mullins
Tori Short
Julie Stewart
Linda Strickland
Liza Tice
Lindsey Watson
Karen Waymire
ENRICHMENT
Elaine Bell Art
Elizabeth Carnley Music
Jill Cook Drama, Chorus
Zachary Dobos Band
Kyla Rushing Library Media Specialist
Kenny Tate Computers
Gordon Wells Computers
Kathryn Worthing Computers
PHYSICAL EDUCATION
Ryan Boyd
Teresa Chance
Brad Johnson
Melanie Whitaker
John Wyrosdick
NON-INSTRUCTIONAL SUPPORT
Stephen Andrews
Faye Berkely
Andrea Biddle
Haley Chason
Nikki Cullifer
Kim Farrow
Casey Harrington
Tanya Henderson
Vicky Johns
Penny Jones
Anda Justice
Jane Miller
Katie Petty
Linda Pisani
Tracey Scott
Fawn Sellers
Sierra Smith
Brooke Steverson
Casey Underwood
Rena Welch
Helen Williams
Kim Williams
LUNCHROOM STAFF
Kathy Williams Manager
Pat Birge
Darlene Harris
Brenda Hudson
Janis Marshall
Cindy Owens
Anita Schneider
Sharon Scott
Deanna Shirah
Jennifer Snowden
Cindy White
CUSTODIAL STAFF
Margaret Birge Custodial Director
Benji Worley Maintenence Director
Tyler Bush
K.C. Grossnickle
Frank Laster
Barbara Pate
Dominique Reading
Toni Rice
Clint Russ
Lawanna Steverson
Karen Watson
Tim Worley